Blog

POMYSŁ NA BEŻOWĄ KUCHNIĘ W TRUDNYM UKŁADZIE FUNKCJONALNYM

Jeśli nie biała kuchnia, to jaka? Beżowa kuchnia to strzał w dziesiątkę i trend, który jest teraz zdecydowanie na topie. Szukasz pomysłu na beżową kuchnię? Zainspiruj się z W.Kitchens

We wnętrzu dominują jasne kolory, które pięknie ożywia wspaniałe światło wpadające zza okien a także piękny naturalny kamienny blat Taj Mahal

Szafki kuchenne w beżowym kolorze sprawiają, że zabudowa wygląda lekko i doskonale wpisuje się w salonową aranżację i klasyczny styl panujący w całym domu.

Kolor beżowy zdecydowanie wraca do łask. Można go coraz częściej obserwować w aranżacjach kuchni. Sprawia, że pomieszczenie jest jasne, neutralne i stonowane. Zobacz, jak urządzić beżową kuchnię, aby prezentowała się efektownie i bez nudy.

Beżowa kuchnia to w ostatnich sezonach bardzo modny wybór. Wcześniej był celowo usuwany z wnętrz, kojarzył się bowiem z kiczowatą estetyką lat 80. i 90. Na szczęście złe skojarzenia minęły i na nowo jesteśmy w stanie docenić zalety tego koloru. A beż to odcień o wielu twarzach. Choć zasadniczo jest ciepły, to może mieć także chłodniejsze tony. Jest to kolor klasyczny, ponadczasowy z nutą elegancji. Nie narzuca się swą obecnością, za to stanowi doskonałą oprawę dla innych barw. Kuchnia w tym kolorze jest przyjazna i ponadczasowa.

Szczególnie efektownie w aranżacji kuchni prezentuje się beż przybrudzony, nieoczywisty, o nieco chłodniejszym zabarwieniu. Dodaje on przestrzeni świeżości i lekkości. Z kolei kolor beżowy o wyraźnych ciepłych tonach, bliski miodowym odcieniom żółtego, bywa zbyt „lepki” w wyrazie. Taki odcień wymaga sporych umiejętności aranżacyjnych. Lepiej więcej sięgać w aranżacji kuchni po beż bardziej wyciszony, neutralny.

Warto w aranżacji beżowej kuchni spróbować połączyć kilka odcieniu beżu. Jest to, co prawda zadanie wymagające wielkiego wyczucia aranżacyjnego, ale pozwalające zarazem osiągnąć spektakularne rezultaty.

Fronty w kuchni są minimalistyczne, frezowane z cienką ramką która nadaje nowoczesności a górne mają dodatkowo pionowe linie i ryflowania, które sprawiają, że kuchnia wydaje się wyższa i lżejsza. Całości funkcjonalności dodaje spiżarnia która ukrywa dodatkowy drobny sprzęt AGD. Kolorystyka frontów to złamana biel i bardzo jasny, ciepły beż. Całość dodatkowo ociepla pasujący kolorystycznie blat. 

Kuchnia mimo trudnego kształtu jest wygodna, funkcjonalna i elegancka. Została zaprojektowana tak, aby jej lekka zabudowa nad blatem podkreślała salonowy charakter, a wyższe szafki ukrywały niezbędne sprzęty.

Staraliśmy się w doskonałych proporcjach połączyć tu perłowy beż na frontach, marmur Taj Mahal i zaoblenia na wyspie, którymi wykończona jest wyspa kuchenna. Całość dopełniają eleganckie, złote uchwyty w chłodnej kolorystyce.

Detalem skupiającym główną uwagę jest zdecydowanie frezowana i zaoblona wyspa kuchenna, w której wydzielono miejsce do siedzenia.