Blog

Meble kuchenne w zabudowie – sposób na wymarzoną kuchnię

W nowoczesnej kuchni możesz umieścić meble wolnostojące lub meble kuchenne w zabudowie. Druga opcja jest niezwykle funkcjonalna, dlatego wciąż ma wielu zwolenników. Zabudowa kuchenna świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki niej doskonale wykorzystasz każdy centymetr wolnej przestrzeni. Jak zaprojektować modną zabudowę kuchenną?

Meble kuchenne w zabudowie – co je wyróżnia?

Kuchenna zabudowa to komplet mebli robionych na zamówienie, w skład których wchodzą szafki górne wiszące i szafki dolne stojące. Pomiędzy nimi bardzo często montuje się pas roboczy. Jednak meble w zabudowie mogą też wyglądać zupełnie inaczej. Na przykład szafka może zajmować całą długość ściany. W zabudowie można też efektownie ukryć duże i małe AGD. Niekiedy na środku pomieszczenia montuje się również osobną wyspę z blatem, kuchenką lub zlewem.

Meble w zabudowie wykonuje się na wymiar. Poszczególne moduły muszą zostać rozmieszczone w taki sposób, aby domownicy mogli wygodnie korzystać z powierzchni roboczej i wszystkich urządzeń. W małych kuchniach szafki często montuje się na całej długości i szerokości ściany, a dodatkowo projektanci stosują wysuwane blaty i praktyczne schowki, dzięki którym każdy przedmiot można wygodnie odłożyć na swoje miejsce.

Kuchnia w zabudowie – dlaczego warto?

Zabudowa kuchenna ma wiele niekwestionowanych zalet. Jest to idealny wybór do pomieszczeń o nietypowym układzie, małych kuchni i wnętrz z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Przemyślany projekt mebli może całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia i sprawić, że codziennie przygotowywanie posiłków stanie się dużo prostsze.

Aranżacja kuchni w zabudowie jest bardzo spójna. Poszczególne szafki, półki i regały można idealnie dostosować do potrzeb domowników. W takim wypadku nie musisz obawiać się, że półka będzie umieszczona za wysoko lub, że będzie za wąska. Projektowanie mebli na wymiar ma jeszcze tę zaletę, że klient może dowolnie zestawiać ze sobą różne elementy. Zostaniesz poproszony o wybór korpusów, frontów, klamek, systemów otwierania i innych detali, które zadecydują o tym, jak finalnie będzie wyglądała kuchnia.

Meble w zabudowie to idealne rozwiązanie dla osób, które mają swój własny pomysł na aranżację wnętrza i chcą, aby pomieszczenie było idealnym odzwierciedleniem ich indywidualnych upodobań.

Oryginalne pomysły na meble kuchenne w zabudowie

Cały czas podkreślamy, że meble w zabudowie dają dużą dowolność w tworzeniu ciekawych aranżacji. Na pewno chciałbyś wiedzieć, jak to wygląda w praktyce. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka oryginalnych pomysłów na meble kuchenne w zabudowie.

1. Zabudowa schowana w szafie

Jeśli szukasz pomysłu na oryginalne wnętrze, to kuchnia schowana w szafie będzie strzałem w dziesiątkę! Taka zabudowa wygląda bardzo efektownie, a przy tym jest praktyczna. Kuchnia schowana w szafie sprawdza się w małych wnętrzach lub w kuchniach połączonych ze strefą dzienną.

2. Zabudowa zawieszona

Zabudowa zawieszona to idealna propozycja dla miłośników nowoczesnych aranżacji. W projekcie wykorzystuje się jedynie szafki wiszące. Brak szafek stojących pozwala optycznie powiększyć przestrzeń i całkowicie uwolnić podłogę. Będzie to świetne rozwiązanie do awangardowych i futurystycznych wnętrz.

3. Zróżnicowana zabudowa

O zróżnicowanej zabudowie mówimy wtedy, gdy do aranżacji kuchni wykorzystujemy meble o różnej wysokości w taki sposób, aby stanowiły one jedną, spójną całość. Asymetryczne moduły przyciągają wzrok i są też niezwykle pojemne. Jeszcze lepszy efekt można uzyskać, jeśli część szafek zostanie przeszklona lub pozbawiona frontów.

Zainteresowały Cię nasze pomysły na zabudowę kuchenną? A może chciałbyś poznać więcej inspiracji? W W.Kitchens stworzymy meble na wymiar, które będą idealnie pasowały do Twojej kuchni. Przedstaw nam swój pomysł, a my pomożemy Ci wcielić go w życie!