Blog

5 kroków do wymarzonej kuchni – jak zamówić meble na wymiar?

Marzenie o stylowej i funkcjonalnej kuchni możesz łatwo urzeczywistnić, jeśli zdecydujesz się na zamówienie mebli na wymiar. Jednak dla wielu osób takie przedsięwzięcie wydaje się trudne do zrealizowania. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Oto 5 kroków do wymarzonej kuchni!

Wybierz styl, jaki ma dominować w kuchni

Projektując kuchnię, masz do dyspozycji ograniczoną przestrzeń. Dlatego pomieszczenie powinno być schludne i uporządkowane. Zanim zdecydujesz, jakie meble i urządzenia trafią do Twojej kuchni, najpierw zastanów się, w jakim stylu chcesz ją urządzić. W tym celu wybierz jeden z popularnych stylów wnętrzarskich. Może to być na przykład:

 • styl skandynawski,
 • styl glamour,
 • styl loftowy,
 • styl minimalistyczny,
 • styl prowansalski,
 • styl rustykalny,
 • styl klasyczny,
 • styl nowoczesny.

Wystrój kuchni powinien dobrze komponować się z wystrojem pozostałych pomieszczeń. Dlatego nie zaleca się łączenia stylów, które zupełnie do siebie nie pasują lub takich, których założenia bazowe wzajemnie się wykluczają. Dla przykładu możesz połączyć styl skandynawski z loftowym, ale styl minimalistyczny ze stylem glamour raczej nie będzie dobrze się komponował.

Podziel kuchnię na strefy

Kolejną ważną kwestią jest podział kuchni na strefy. Niezależnie od tego, jaki jest układ pomieszczenia, musisz tak przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych mebli i sprzętów, aby codzienne korzystanie z kuchni było wygodne i komfortowe. Jakie strefy można wydzielić w kuchni? W dobrze zorganizowanej przestrzeni powinno znaleźć się miejsce na:

 • strefę zapasów,
 • strefę przechowywania,
 • strefę przygotowywania posiłków,
 • strefę zmywania,
 • strefę gotowania.

Wybierz meble i sprzęt AGD

Gdy już mniej więcej wiesz, jak będzie wyglądał układ Twojej kuchni, czas wybrać meble i sprzęt AGD. Na tym etapie musisz rozważyć, jakie kolory, faktury i materiały, będą dominowały w Twojej kuchni. Powinny być one spójne z preferowanym przez Ciebie stylem. Podstawą udanej aranżacji będzie dobranie odpowiednich frontów kuchennych i dopasowanie do nich blatu. Zastanów się również nad rozmieszczeniem mebli i ich wysokością oraz zaplanuj, gdzie umieścisz sprzęt AGD.

Stwórz dobry projekt i wizualizację 3D

Masz już ogólne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądała Twoja kuchnia. Teraz należy dokonać dokładnych pomiarów, aby stworzyć projekt i wizualizację 3D. Na szczęście nie musisz robić tego sam. Możesz skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Projekt mebli i wizualizację 3D wykonają dla Ciebie fachowcy z W.Kitchens. Z ich pomocą stworzysz piękne i wyjątkowe wnętrze, w którym spędzisz wiele miłych chwil.

Znajdź firmę, która wykona meble kuchenne na wymiar

Ostatnim krokiem będzie znalezienie firmy, która wykona meble kuchenne na wymiar według projektu. Takie zadanie możesz również zlecić fachowcom z W.Kitchens. Specjaliści pomogą Ci w wyborze materiałów i podpowiedzą, jakie elementy warto ze sobą zestawić, aby całość spełniała Twoje oczekiwania. Dzięki profesjonalnemu wsparciu na każdym etapie realizacji projektu bez problemu poradzisz sobie z zamówieniem mebli na wymiar, a z nowej kuchni będziesz mógł skorzystać szybciej, niż myślisz.

Projektowanie własnej kuchni to wspaniała przygoda. Wybierając meble na wymiar, nadasz jej odpowiedni kształt i charakter. W ten sposób możesz stworzyć nowoczesne, klasyczne lub romantyczne wnętrze, w którym każdy dzień będziesz rozpoczynać z uśmiechem. W trakcie tego procesu nie wahaj się korzystać z porad specjalistów. Dzięki ich podpowiedziom Twoja kuchnia stanie się absolutnie wyjątkowa.